Pro Wrestling Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pro Wrestling Forum

Pro Wrestling Entertainment
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ReY Mysterio.....

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
TheGamer
Super-Novice
Super-Novice
TheGamer


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 29
Localisation : Near YOU ! >:)
Data de inscriere : 05/11/2007

ReY Mysterio..... Empty
MesajSubiect: ReY Mysterio.....   ReY Mysterio..... Icon_minitime05.11.07 21:27

Rey Mysterio este originar din Mexic [ San Diego]-> de unde ii revine manevrei sale de final numele " 619" .... 619 este codul Orasului San Diego---> Scris de mine


Óscar Gutiérrez Rubio (n. 12 decembrie 1974), mai cunoscut sub numele de ring Rey Mysterio, este un wrestler mexican ce evoluează în prezent în divizia SmackDown! a World Wrestling Entertainment.

Oscar Gutierrez Rubio alias Rey Mysterios-a născut în data de 12 decembrie 1974. A fost antrenat de unchiul său, Rey Mysterio Sr. și și-a denumit manevra de final-619, după codul orașului său natal San Diego.

La 170cm, Rey Mysterio este unul dintre cei mai scunzi competitori care au evoluat într-un ring WWE. Dar ceea ce a oprit în înălțime a crescut în inimă, niciodată renunțând la visul de a deveni campion mondial Heavyweight.

Din cauza staturii lui mici, drumul lui spre top nu a fost ușor. Crescând în Tijuana, Mexico, Rey nu a fost un străin al ringului. Unchiul său, originalul Rey Mysterio, a fost un star în Mexico și l-a expus pe Rey la această afacere la o vârstă fragedă. Rey explica: "Din prima zi, mintea mea a fost setată la doar un singur lucru-să devin un wrestler profesionist. Am urmărit show-urile de wrestling, am fost antrenat de unchiul meu și de câțiva dintre cei mai buni wrestleri din Mexico" . La doar 15 ani, Rey a crezut că e în sfârșit pregătit să lupte în fața audienței. De altfel, vârsta lui s-a dovedit a fi un obstacol spre a urca în top. "În Mexico, ca să devii wrestler trebuie să ai licență, iar ca să primești licență trebuie să treci un test", explică Rey. Problema lui Rey în a-și lua licența a fost faptul că trebuia să aibă minim 18 ani. El era cu trei ani mai mic, dar a decis să treacă testul oricum. "După ce am trecut testul, am primit un telefon de la comisia de wrestling și box. Au spus că există o problemă majoră. Deoarece am avut doar 15 ani, nu mi-au putut da licența. Așa că, am pus la cale o înțelegere cum că ei îmi dau licența atâta timp cât părinții mei semnează un act în care declară toată responsabilitatea dacă mi se întâmplă ceva în ring".---> luat de pe Net ! Razz
Sus In jos
http://www.prowwe.myforum.ro
TheGamer
Super-Novice
Super-Novice
TheGamer


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 29
Localisation : Near YOU ! >:)
Data de inscriere : 05/11/2007

ReY Mysterio..... Empty
MesajSubiect: Re: ReY Mysterio.....   ReY Mysterio..... Icon_minitime05.11.07 21:28

Akm spunetzi si tu parerea ta desper ReY !
Sus In jos
http://www.prowwe.myforum.ro
kpu'
Super-Novice
Super-Novice
kpu'


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 35
Data de inscriere : 21/10/2007

ReY Mysterio..... Empty
MesajSubiect: Re: ReY Mysterio.....   ReY Mysterio..... Icon_minitime02.12.07 20:38

mic si foarte agil - Rey Mysterio. e zuper tare! Cool
Sus In jos
sergio_kaka_batista
Nou Venit
Nou Venit



Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 13/04/2008

ReY Mysterio..... Empty
MesajSubiect: Re: ReY Mysterio.....   ReY Mysterio..... Icon_minitime13.04.08 15:53

micut si puterinic
Sus In jos
matrixXx
Nou Venit
Nou Venit
matrixXx


Numarul mesajelor : 5
Varsta : 29
Localisation : --==[ VaLcEa ]==--
Data de inscriere : 18/02/2009

ReY Mysterio..... Empty
MesajSubiect: Re: ReY Mysterio.....   ReY Mysterio..... Icon_minitime18.02.09 15:06

Parerea mea despre Rey Misterio.In primul rand Rey este micut in comparatie cu toti adversari!Dar meciuri inpotriva lui Kane au fost dezastruase pentru acesta!In unul era sasi pierda masca ce este o rusine pentur orice luptator de Luchra Libre.Din cate stiu eu este unul dintre cei mai buni Wrestleri din lume!Imi palce foarte mult de el!
Sus In jos
http://www.prostiintrapeadresaasta.com
Continut sponsorizat





ReY Mysterio..... Empty
MesajSubiect: Re: ReY Mysterio.....   ReY Mysterio..... Icon_minitime

Sus In jos
 
ReY Mysterio.....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pro Wrestling Forum :: Wrestling :: SmackDown-
Mergi direct la: